Witryny szklane

Szkło coraz częściej wykorzystywane jest we współczesnej architekturze i projektowaniu wnętrz jako jeden z podstawowych surowców, które używane są przy budowie obiektów architektonicznych oraz aranżacji przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Poza standardowym wykorzystaniem szkła do wykonania elementów elewacji budynku, schodów szklanych, balustrad lub ścianek działowych, używane jest także do wykonywania przedmiotów codziennego użytku, stolików i stołów, a także mebli i obiektów dekoracyjnych. Jednym z takich zastosowań są witryny szklane, które pozwalają na właściwą ekspozycję wybranych przez nas przedmiotów. Powszechnie stosowane są one w różnych sektorach handlu, stanowiąc element fasad (elewacji) budynków lub centrum handlowych, w których mieszczą się sklepy, restauracje i innego rodzaju salony handlowe lub usługowe. Z nie gorszym skutkiem witryny szklane wykorzystywane są także wewnątrz pomieszczeń jako samodzielne meble lub elementy pomieszczeń przeznaczone do ekspozycji określonych przedmiotów.

witryny-szklane

Witryny szklane – dlaczego warto?

Atrakcyjne wizualnie witryny wykonane ze szkła mogą przyczynić się do zwiększenia zainteresowania oferowanymi towarami i usługami. Właściwa ekspozycja oferowanych towarów, przy zapewnieniu odpowiedniego dostępu do naturalnego lub sztucznego światła, pozwala też manipulować zainteresowaniem konsumentów, przenosząc je na te obiekty, które zostaną w odpowiedni sposób wyróżnione wśród innych. Do wykonania witryn szklanych zastosować można różne rodzaje szkła, w zależności od potrzeb i oczekiwań Klientów. Możliwe jest wykorzystanie szkła bezbarwnego (przezroczystego), które polecane jest w przypadku witryn, których głównym zadaniem jest prezentowanie oferowanych towarów. Witryny wykonujemy także z szkła satynowego (matowego), a także szkła barwionego i ozdobnego. Możliwe jest także piaskowanie oraz grawerowanie witryn. Oferujemy także wykonanie witryn szklanych w systemach bezramowych, uzależniając to jednak od wcześniejszej konsultacji w zakresie rodzaju oraz wielkości paneli (tafli) szkła, które wykorzystane ma zostać przy produkcji witryny.

Witryny dopasowane do potrzeb klientów

Wykonujemy witryny szklane na indywidualne zamówienie, bazując na projekcie otrzymanym od Klienta lub przygotowując projekt w oparciu o jego koncepcje i oczekiwania. Korzystamy z wysokogatunkowych rodzajów szkła, które cechuje łączy w sobie wysoką jakość oraz niesamowity wygląd. Przygotowywane przez nas witryny szklane mogą zostać wykonane ze szkła zwykłego lub wzmacnianego (hartowanego). Ten drugi rodzaj polecamy zwłaszcza Klientom poszukujących rozwiązań do prowadzonych przez siebie sklepów oraz salonów, gdyż zapobiega łatwemu uszkodzeniu mechanicznemu szkła. Laminowane panele (tafle) szła zapobiegają z kolei rozpryśnięciu się szkła na kawałki w razie jego uszkodzenia. Do wykończenia witryn wykorzystujemy wysokiej jakości okucia i elementy dekoracyjne i montażowe wykonane ze stali nierdzewnej lub innych metali uszlachetnianych w procesie piaskowania i malowania. Możliwe jest także wykonanie elementów wykończeniowych na indywidualne zamówienie Klienta. Działamy przede wszystkim na terenie Olkusza oraz innych miast województwa śląskiego i małopolskiego, co nie wyklucza jednak podjęcia współpracy i wykonania zleceń na rzecz podmiotów z innych części kraju.

witryny-szklane

Wybrane realizacje

Na prezentowanych poniżej zdjęciach widoczne są nasze przykładowe realizacje. Osoby zainteresowane naszą ofertą zapraszamy do kontaktu.

witryny szklane realizacja
witryny-szklane
witryny-szklane
witryny szklane ekspozycyjne
biurowe witryny szklane
nowoczesne witryny