Schody szklane i drewniane

Stanowią coraz częściej wykorzystywany w architekturze i budownictwie element konstrukcyjny, który – paradoksalnie, wobec powszechnego przeświadczenia o słabości i podatności szkła na uszkodzenia mechaniczne – cechuje się znacznym stopniem wytrzymałości, porównywalnym z tradycyjnymi schodami wykonywanymi przy użyciu drewna, betonu lub innych materiałów budowlanych. W przeciwieństwie jednak do wymienionych wyżej surowców, schody szklane same w sobie odznaczają się wyjątkowym designem i stylistyką. Nie może więc dziwić, że zyskują one na popularności nie tylko wśród odbiorców korporacyjnych, ale także wśród prywatnych odbiorców, którzy zastępują nimi schody drewniane i betonowe w posiadanych domach i budynkach mieszkalnych. Standardowo schody szklane wykonane są z wysokiej jakości hartowanego szkła. Składają się zazwyczaj z trzech warstw (tafli) szkła, połączonego ze sobą w procesie laminowania przy użyciu folii lub żywicy. Opisywany proces pozwala zagwarantować ich pełne bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu.

schody-szklane

Dlaczego warto wybrać schody szklane?

Jak była już wyżej mowa, schody wykonane ze szkła spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa i możliwe jest ich bezproblemowe użytkowanie nawet przez dłuższy okres czasu. Dodatkowo – w przeciwieństwie do schodów wykonanych z alternatywnych surowców i materiałów – schody szklane charakteryzują się w zasadzie nieograniczonymi możliwościami projektowymi, dzięki czemu możliwe jest stworzenie atrakcyjnych wizualnie projektów, które nie tylko służyć będą celom użytkowym, ale dodatkowo zwiększać walory estetyczne pomieszczenia. Szkło jako materiał architektoniczny stosowane jest wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać minimalistyczne, modernistyczne wnętrza, odpowiadające nowoczesnym trendom w architekturze. Połączenie ich z elementami wykończeniowymi (okuciami, łączeniami tafli itp.) ze stali nierdzewnej lub innych metali dodaje im dodatkowej klasy i szyku. Swoboda Klienta w zakresie wykończenia oraz wyglądu schodów limitowana jest wyłącznie istniejącymi uwarunkowaniami technicznymi wewnątrz budynku oraz ograniczeniami technicznymi przy obróbce szkła.

Solidne i stylowe schody szklane w Olkuszu

Specjalizujemy się w wykonywaniu schodów szklanych na użytek prywatny i komercyjny. Wykonujemy schody przy użyciu wysokiej jakości hartowanego szkła, uzupełniając konstrukcję schodów o wykończenia i elementy mocujące wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej lub metalu malowanego proszkowo. Dysponujemy szerokim wyborem uchwytów mocujących oraz okuć wiodących producentów i dystrybutorów. Wykonujemy też tego rodzaju elementy wykończeniowe na indywidualne zamówienie, na podstawie dostarczonych projektów lub w oparciu o istniejące już elementy wyposażenia domu. Wykańczamy stopnie schodów szklanych w dowolnie wybrany przez Klienta sposób – możemy je zaokrąglić w łuk lub falę, a także wykończyć matowo lub wypolerować. Możliwe jest też wykonanie ich przy wykorzystaniu szkła dekoracyjnego, a także wykonanie na stopniach wzorów lub pokrycie ich sitodrukiem. Koncentrujemy swoją działalność na terenie Olkusza oraz okolicznych miast. Możliwy jest także wykonanie i montaż schodów na terenie innych miast województwa małopolskiego i śląskiego.

schody-szklane
schody-drewniane

Tradycyjne schody drewniane

Poza schodami wykonanymi w całości ze wzmacnianego szkła, oferujemy także wykonanie tradycyjnych schodów drewnianych według indywidualnego projektu Klienta. Posiadane doświadczenie zawodowe pozwala nam też przy produkcji schodów łączyć elementy wykonane z drewna, metalu i szkła, dzięki czemu możliwy jest do uzyskania ciekawy stylistycznie efekt syntezy różnych stylów architektonicznych. Używamy wyłącznie wysokiej jakości drewna oraz materiałów wykończeniowych, co daje naszym Klientom gwarancję długowieczności schodów oraz pozwala im nie martwić się tym, jak schody wyglądać będą i sprawować się za kilkanaście lat. Na wszystkie nasze produkty udzielamy dodatkowej gwarancji, obejmującej ujawnione w trakcie jej trwania wady techniczne i produkcyjne. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, stawiając na pierwszym miejscu zadowolenie osób korzystających z naszych usług. Cechuje nas terminowość oraz rzetelność, a także pełen profesjonalnym przy wykonywaniu powierzonego nam zamówienia.

Wybrane realizacje

Na zdjęciach poniżej prezentujemy kilka przykładowych realizacji schodów szklanych wykonanych przez naszą firmę.

schody-szklane
schody-szklane
schody-szklane
schody szklane led
schody drewniane
schody i balustrady szklane