Podłogi szklane

Choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że szkło jest materiałem stosunkowo nietrwałym oraz podatnym na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, stwierdzenie to nie jest do końca prawdziwe. Szybki rozwój nauki o materiałach i ich właściwościach, a także postępujący rozwój technologii sprawiły, że w chwili obecnej możliwe jest otrzymanie szkła o takich parametrach technicznych oraz wytrzymałości, które pozwalają na stosowanie tego surowca także jako materiału konstrukcyjnego, mogącego znosić duże obciążenia i naprężenia wywołane działaniem sił zewnętrznych. Dlatego też coraz częściej sięga się po ten materiał przy projektowaniu schodów oraz podłóg szklanych. Zastępują one stosowane niegdyś powszechnie stropy betonowe, dając o wiele większe możliwości architektoniczne oraz pozwalając na o wiele bardziej stylowe urządzenie wnętrza pomieszczeń. Podłogi wykonane ze szkła dodają wnętrzom lekkości, a także rozjaśniają je, jednocześnie tworząc ciekawy efekt wizualny, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

podlogi-szklane

Gdzie stosuje się podłogi szklane?

Podłogi wykonane ze szkła stosowane być mogą bądź to jako element konstrukcyjny budynku (w miejsce tradycyjnego stropu), bądź też jedynie jako element dekoracyjny. W tej drugiej sytuacji ze szkła wykonywana jest jedynie wierzchnia warstwa podłogi, pod którą znajduje się jednak tradycyjny strop lub wylewka. Szkło stosowane jako samodzielny element konstrukcji podłóg najczęściej wybierane jest natomiast w przypadku budynków o przeznaczeniu komercyjnym i biurowym oraz obiektów użyteczności publicznej. Coraz częściej jednak decydują się na nie także odbiorcy indywidualni. W każdym z opisywanych przypadków podłogi wykonane ze szkła cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz spełniają obowiązujące normy budowlane. Podłogi te wykonane są z paneli (tafli) hartowanego, wielowarstwowego szkła, co zapobiega przypadkowemu jego uszkodzeniu lub naruszeniu konstrukcji. Są one następne poddawane procesowi laminowania, w wyniku którego pojedyncze tafle szkła łączone są z sobą przy użyciu folii lub żywicy. Dzięki temu, nawet w razie ich uszkodzenia, panel szklany nie ukruszy się, a powstanie jedynie defekt natury estetycznej.

Wykonawca podłóg szklanych w Olkuszu

Nasza firma posiada bogate doświadczenie w wykonywaniu oraz montażu różnorakich konstrukcji szklanych, nie wyłączając także podłóg wykonanych ze szkła. Mieliśmy możliwość współpracy z wieloma podmiotami z branży budowlanej, pogłębiając w ten sposób posiadaną wiedzę na temat stosowanych metod produkcji oraz montażu, co przekłada się na technologie i sposoby montażu wykorzystywane przez nas w codziennej pracy. Wykonujemy podłogi szklane według indywidualnych projektów, zawartych w projektach architektonicznych obiektów budowlanych lub dostarczonych indywidualnie przez naszych Klientów. Służymy też pomocą przy wyborze odpowiednich surowców i materiałów, przy uwzględnieniu parametrów konstrukcyjnych budynku oraz przewidywanego zastosowania oraz obciążenia podłóg. Nasza działalność koncentruje się na terenie Olkusza i okolic, a także innych miast województwa śląskiego i małopolskiego. Nie wykluczamy jednak podjęcia współpracy z podmiotami spoza tego obszaru, w tym także – stałej współpracy z podmiotami działającymi w branży budowlanej lub deweloperskiej.

podlogi-szklane

Wybrane realizacje

Przedstawione poniżej zdjęcia pokazują wybrane przez nas realizacje podłóg. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz wyceny zamówienia.

podlogi-szklane
podlogi-szklane
podlogi-szklane