Ścianki szklane

Ścianki szklane należą do jednych z najpopularniejszych rozwiązań architektonicznych stosowanych na przestrzeni ostatnich lat w obiektach korporacyjnych i biurowych. Stosowane są one powszechnie w większości nowoczesnych biurowców, gdzie z powodzeniem sprawdzają się jako elementy konstrukcyjne pozwalające z jednej strony - oddzielić i odseparować poszczególne części pomieszczeń, z drugiej natomiast – zachować jasność pomieszczeń, które w wielu przypadkach, po ich odgrodzeniu ściankami działowymi wykonanymi z tradycyjnie stosowanych materiałów budowlanych, utraciłyby dostęp do dziennego światła.

Ściany szklane wykonuje się przy wykorzystaniu wzmacnianego szkła – hartowanego lub klejonego warstwowo. Dzięki tego rodzaju procesom wytwarzania ścian są one w pełni bezpieczne dla otoczenia. Nawet w przypadku ich mechanicznego uszkodzenia, nie rozpryskują się one na odrębne kawałki, co możliwe jest wskutek ich wcześniejszego laminowania. Osoby decydujące się na zamówienie ścianek szklanych mają więc pełną gwarancję bezpieczeństwa ich użytkowania.

scianki-szklane

Ściany ze szkła - możliwe zastosowanie

Jak wskazano już wyżej, ściany działowe wykonane ze szkła wykorzystywane są najczęściej przed podmioty z sektora korporacyjnego i biznesowego oraz na potrzeby obiektów użyteczności publicznej. Decydują się na nie wszyscy ci, którzy oddzielając pomiędzy sobą poszczególne części pomieszczenia pragną zachować jak największą przestrzeń użytkową oraz odpowiednie doświetlenie wszystkich części pomieszczenia. Wykorzystując hartowane szkło bezbarwne (przezroczyste) optycznie nie zamyka się wydzielonych w ten sposób przestrzeni, zapewniając jednocześnie prywatność w zakresie akustycznym oraz możliwość swobodnego prowadzenia rozmów bez udziału postronnych osób. Dlatego też bardzo często ściany szklane służą wydzieleniu pomieszczeń konferencyjnych i wykładowych, aby prowadzone w nich spotkania lub prelekcje nie przeszkadzały w normalnym funkcjonowaniu innych pracowników. Możliwe jest też użycie do budowy szklanych ścian innych rodzajów szkła – satynowego (mlecznego), barwionego lub ozdobnego. W takich przypadkach konstrukcje szklane pełnić mogą nie tylko funkcje użytkowe, ale także czysto estetyczne.

Ścianki szklane na indywidualne zamówienie

Zdobywane latami doświadczenie w branży produkcji i obróbki szkła pozwala nam wykonać nawet najbardziej skomplikowane zlecenia dotyczące szklanych ścian stosowanych wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Powierzone nam prace wykonujemy z najwyższej jakości wzmacnianego szkła, wykorzystując sprawdzone metody montażu oraz wysokogatunkowe elementy wykończeniowe i montażowe, wykonane ze stali nierdzewnej lub innych metali uszlachetnianych w procesie piaskowania i malowania. Korzystamy z okuć i akcesoriów cenionych producentów i dostawców. Na życzenie Klienta możliwe jest też wykonanie niezbędnych elementów na indywidualne zamówienie, zgodnie z przedłożonym projektem lub przedstawionymi nam już wykorzystywanymi w budynku komponentami. Wykonujemy ściany i przeszklenia stałe oraz z opcję drzwi przesuwnych lub otwieranych, a także bariery szklane. Swoją ofertę kierujemy do podmiotów z całej Polski, skupiając prowadzoną działalność na terenie Olkusza (gdzie prowadzony jest też nasz stacjonarny punkt obsługi), Katowic, Krakowa oraz innych miast województwa małopolskiego oraz śląskiego.

scianki-szklane

Wybrane realizacje

Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z wykonanych przez nas ścianek. W razie pytań - pozostajemy do Państwa dyspozycji.

scianki-szklane
scianki-szklane
scianki-szklane
scianki szklane - detale
ścianki szklane biurowe
ścianki szklane korporacyjne