Balustrady szklane

Szkło staje się coraz powszechniej wykorzystywanym elementem w urbanistyce i architekturze. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii oraz materiałoznawstwa możliwe jest jego wykonanie nie tylko przy produkcji elementów ozdobnych, takich jak np. lustra i witryny, ale także podczas prac nad elementami konstrukcyjnymi, które znosić muszą znaczne obciążenia i naprężenia.

Coraz częściej szkło zastępuje takie surowce jak drewno czy metal, oferując o wiele ciekawszy design i stylistykę niż konkurencyjne produkty. Opisywane trendy zaobserwować można także na rynku balustrad, gdzie balustrady szklane wybierane są – zarówno przez podmioty komercyjne i publiczne, jak również przez prywatnych odbiorców – równie często jak balustrady wykonane z innych materiałów. Są one cenione przez odbiorców za wysoką jakość wykonania, dbałość o nawet najmniejsze detale i szczegóły, a także możliwość wykonania przy pomocy szkła balustrad o kształtach i wyglądzie niemożliwym do uzyskania przy wykorzystaniu drewna lub metali.

balustrady-szklane

Nowoczesne i funkcjonalne

Swoją popularność balustrady szklane zawdzięczają połączeniu nieograniczonych w zasadzie możliwości designerskich oraz wysokiej funkcjonalności i użyteczności. Dzięki wykorzystaniu szkła możliwe jest stworzenie balustrad o różnorodnym kształcie, które jednocześnie gwarantować będą wysokie walory wizualne i użytkowe. Minimalistyczny design, uzupełniany elementami wykończeniowymi ze stali nierdzewnej lub innych metali, sprawdza się nie tylko w obiektach o przeznaczeniu komercyjnym i biznesowym, ale w równym stopniu także w prywatnych domostwach, w których postawiono na modernistyczny styl lub skandynawską prostotę. Co szczególnie istotne, wykorzystywana przy produkcji balustrad szklanych technologia zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania. Użyte do ich produkcji hartowane, wzmocnione tafle szkła, zabezpieczone specjalnym laminatem, pozwalają zapewnić, że nawet w razie ewentualnego uszkodzenia balustrady, szkło nie rozpryśnie się narażając na niebezpieczeństwo życie lub zdrowie, ale pozostanie w całości, tworząc jedynie na jego powierzchni charakterystyczne pajączki lub pęknięcia, które nie będą zagrażać w bezpiecznej eksploatacji balustrad, a jedynie wpływać na obniżenie walorów estetycznych konstrukcji.

Balustrady na indywidualne zamówienie

Specjalizujemy się w wykonaniu balustrad szklanych na indywidualne zamówienie. Współpracujemy z najlepszymi dostawcami szkła oraz cenionymi producentami i dystrybutorami elementów wykończeniowych wykonywanych ze stali nierdzewnej i innych metali. Pozwala to nam zaoferować najwyższej jakości produkty, zachowując jednocześnie konkurencyjne ceny. Mieliśmy okazję współpracować z wieloma podmiotami z sektora prywatnego i biznesowego, dzięki czemu dobrze znane nam się potrzeby Klientów, którym zawsze staramy się sprostać. Swoją działalność koncentrujemy na terenie śląska i małopolski, wykonując zamówienia i montaż balustrad szklanych w Olkuszu, Katowicach, Krakowie oraz innych miastach w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Cechuje nas fachowość oraz rzetelność, a każde z wykonywanych zamówień traktujemy w indywidualny sposób, wkładając w nie pasję i serce. Nasi pracownicy odznaczają się wysoką kulturą osobistą, dbając jednocześnie o porządek na miejscu wykonywania prac. Zapewniamy terminowość wykonania prac oraz ich wysoką jakość, której potwierdzeniem jest udzielana przez nas gwarancja.

balustrady-szklane

Wybrane realizacje

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych realizacji. Zapraszamy także do obejrzenia galerii innych naszych prac oraz wizyty w punkcie stacjonarnym, gdzie zobaczyć można na żywo niektóre z oferowanych przez nas produktów.

balustrady-szklane
balustrady-szklane
balustrady-szklane
balustrady na indywidualne zamówienie
balustrady schodowe
nowoczesne balustrady szklane